Závěsný ovladač Mike

Mike je k dispozici v provedení s 5, 9, 13 a 15 pozicemi.

Závěsný ovladač Mike slouží ke spínání pomocných řídících obvodů průmyslových strojů a zařízení (ovládací obvody relé, stykačů, PLC, frekvenčních měničů atp.). Svou koncepcí je vhodný pro náročné použití v těžkých provozních podnínkách.

Design

Mike má moderní design, každý grafický symbol ovládacího prvku si obsluha ihned podvědomě spojí s jeho určitou funkci. Rozměry a tvar ovladače jsou výsledkem pečlivé analýzy všech aspektů a požadavků moderního průmyslu a našich 50letých zkušeností v této oblasti. Používání ovladače Mike je velmi praktické a příjemné a pohodlné. Jeho kompaktní rozměry a protiskluzové drážky na boku usnadňují použití za všech pracovních podmínek.

Klíčové vlastnosti

Závěsný ovladač Mike přichází s novou, jedinečnou koncepcí konstrukce: všechny ovládací prvky jsou upevněny k vrchnímu krytu a všechny spínací jednotky jsou nasazené do spodního krytu ovladače. Pod každý ovládací prvek lze umístit až 3 jednoduché spínací jednotky 1NO nebo 1NC. Jednu nebo dvě pro první rychlost a jednu pro rychlost druhou. Místo jedné spínací jednotky může být namontována LED kontrolka 24/48 V AC/DC nebo 110/230 V AC. Použité řešení významně zrychluje a zjednodušuje montáž a zapojení ovladače, výměnu dílů nebo ev. změnu konfigurace.
Libovolná dvě sousední tlačítka mohou mít vzájemné mechanické blokování.
Jednorychlostní tlačítka a dvoupolohové přepínače mohou mít světelnou indikaci zapnutí.
Poslední prvek ovladače může být namontovám buď ve vrchním krytu shora nebo ve spodním krytu zdola. Pro prvky montované zdola jsou k dispozici ochranné kryty ve dvou velikostech. Menší pro tlačítka a větší pro STOP tlačítka nebo přepínače.
Závěs může být namontován na libovolném konci ovladače. Vstup kabelu je vždy shora. Vstup kabelu je navržen tak, že po přitažení kabelu pod objímku dojde automaticky k mírnému náklonu ovladače směrem k obsluze což přispívá ke zpříjemnění práce s ovladačem.
Samozřejmostí je svorka závěsného lanka umístěná pod malým samostatným krytem v horní části ovladače.
Vrchní kryt ovladače je přišroubován vždy 4 šrouby s metrickým závitem M5, které nemohou vypadnout. Ve spodním krytu jsou nalisované mosazné matice. Pro dokonalé a spolehlivé utěsnění delších ovladačů jsou na obou bočních stranách nasazené jedna nebo dvě ocelové svorky krytů.
Bezpečnostní hřibové tlačítko STOP odpovídá předpisu EN 418 a je vybaveno NC kontakty se zaručeným otevřením.

Symboly prvků

Standardní součástí ovladače je aršík samolepících etiket se symboly. Etikety se nalepí na určená místa libovolně po obou stranách vrchního krytu. Samotná tlačítka jsou bez symbolů. Volitelně je možné dodat tlačítka se symboly podle požadavků zákazníka.

Volby

Mike je k dispozici v provedení s 5, 9, 13 a 15 pozicemi.
Na výběr jsou k dispozici následující prvky:

kontrolky v 6 barvách jedno nebo dvourychlostní tlačítka volitelně s mechanickým blokováním jednorychlostní tlačítka s kontrolkou zapnutí v 6 barvách bezpečnostní hřibové tlačítko STOP - červené hřibové tlačítko s klíčem - červené hřibová tlačítka s nebo bez návratu v 6 barvách s nebo bez kontrolky zapnutí dvoupolohové otočné přepínače 0/1, 1/2, s nebo bez návratu, volitelně s kontrolkou zapnutí a v 6 barvách dvoupolohové otočné přepínače s klíčem 0/1, 1/2, s nebo bez návratu - černé třípolohové otočné přepínače 1/0/2, 1/1+2/2, 0/1/1+2 s nebo bez návratu a v 6 barvách třípolohové otočné přepínače s klíčem 0/1/2, 1/0/2, 1/1+2/2, 0/1/1+2 s nebo bez návratu - černé záslepka

Materiály

Kruhová tlačítka ovladače Mike mají průměr 22,5 mm a proti vniknutí prachu jsou dokonale chráněna prachotěsnou gumou.
Všechny materiály a použité součástky jsou odolné proti povětrnostním vlivům a zaručují dokonalou ochranu zařízení proti vniknutí vody a prachu (IP66).

Máte dotaz
k tomuto produktu?

Pošlete nám konkrétní dotaz nebo poptávku.